Wizualizacja Galerii Jurowieckiej

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, inwestor Galerii Jurowieckiej w Białymstoku rozpocznie budowę obiektu 4 lipca 2012 roku – poinformowała redakcję Retailnet.pl Anna Radzikowska, specjalista ds. inwestycji w PB K.Strus.

– Prawomocna decyzję odnośnie planowanej inwestycji otrzymaliśmy 2 lipca – dodała Anna Radzikowska.

Jak informowaliśmy wcześniej pozwolenie dotyczy budowy budynku handlowo-usługowego z hotelem, wielostanowiskowym garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu wraz z zadaszeniem schodów ruchomych i obudową windy zewnętrznej oraz niezbędnymi instalacjami.

Obiekt będzie miał 25 tys. mkw. powierzchni handlowej, ok. 150 lokali handlowo-usługowych, 9-salowe kino Helios oraz hotel z 130 pokojami. Ukończenie projektu planowane jest na 2013 rok. Inwestor wydał 68 mln złotych na wydzierżawienie od miasta na 99 lat Placu Inwalidów Wojennych, na którym ma powstać kompleks. Głównym architektem jest firma Bulak , a komercjalizacją obiektu zajmuje się spółka Aspenn.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma należąca do Hanny i Konstantego Strusów, która ma dwudziestoletnie doświadczenie budowlane i deweloperskie. Zrealizowała kilka osiedli mieszkaniowych w Warszawie i Siedlcach, kilkanaście bloków mieszkalnych i dwa domy towarowe w Siedlcach: Milenium i Galerię S. Zatrudnia około 200 pracowników.