Marc O'Polo

W warszawskiej Galerii Arkadia 1 września 2012 roku zostanie otwarty salon odzieżowy Marc O’Polo. Zostanie on zlokalizowany na drugim piętrze centrum i zajmie powierzchnię 244 mkw. W najbliższych tygodniach w Arkadii powstanie też sklep marki Benetton – włoskiej firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą detaliczną odzieży, obuwia oraz akcesoriów. 

Obecnie marka posiada około 6 tys. sklepów w 120 krajach świata. Niedługo planowane jest otwarcie pierwszego w Polsce butiku debiutującej na naszym rynku marki American Eagle Outfitters. Brand do Polski wprowadza spółka Alshaya Poland.

Na świecie znajduje się ponad 900 salonów American Eagle Outfitters. Marka sprzedaje także swoje produkty za pośrednictwem strony internetowej. Na połowę lipca 2012 roku w Arkadii przewidziane jest otwarcie salonu fryzjersko-kosmetycznego Camille Albane. Salon znajdzie się na parterze i zajmie powierzchnię 90 mkw.

Firma Marc O’Polo posiada w Polsce trzy salony. Znajdują się one w warszawskich Złotych Tarasach, poznańskim Starym Browarze i katowickim Silesia City Center. Butik w Galerii Arkadia będzie czwartym na mapie naszego kraju.

Jak deklarują przedstawiciele, firma zamierza uruchomić jeszcze 10-15 salonów w dużych miastach Polski (poza Warszawą, m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu). Marka Marc O’Polo powstała w 1967 roku. Od roku 1997 jej właścicielem jest Marc O’Polo International GmbH. Centrala spółki mieści się w niemieckim Stephanskirchen. Sieć składa się obecnie z blisko 2,5 tys. salonów na całym świecie.

Właścicielem Galerii Arkadia jest firma Unibail-Rodamco. W centrum handlowym znajdują się flagowe sklepy polskich i światowych marek, restauracje i kawiarnie oraz kino. W galerii znajdują się salony marek tj.: Douglas, Sephora, Apart, Reserved, Mohito, Zara, Samsonite, H&M, River Island, Royal Collection i wiele innych.