Jedna z reklam Jet Line

Galeria Amber w Kaliszu będzie największym centrum handlowym w aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Budowany przez spółkę Echo Investment obiekt ma zostać otwarty w listopadzie 2013 roku. Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są prace fundamentowe, trwa budowa słupów, rozpoczęto wykonywanie stropu nad kondygnacją -1.

Jak podaje inwestor w raporcie z prac budowlanych obiektu, zakończenie stanu surowego obiektu i przekazanie powierzchni najemcom zaplanowano na 30 marca 2013 roku.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowe powstające w centrum Kalisza, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Będzie ono sąsiadować z głównymi dworcami PKP i PKS. Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex. Jego wstępną koncepcję architektoniczną przygotowała firma Bose International Planning and Architecture, zaś autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o.

Przeznaczona pod wynajem powierzchnia Galerii Amber sięga 33, 5 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się hipermarket E.Leclerc (5, 5 tys. mkw.) i 140 sklepów wraz z kawiarniami i restauracjami oraz 7-salowe kino sieci Helios. Obiekt będzie posiadał parking na około 1 tys. miejsc.

Wśród najemców Galerii Amber znajdą się takie marki jak Reserved, H&M, New Yorker, C&A, Lee Wrangler, a także Adidas, Reebok, NIKE i Puma. Znajdzie się w niej także salon RTV Euro AGD, drogeria Rossmann i sklepy sieci Ochnik, Kazar, Harpers, VIP Collection, Via Roma, Ocular Canada, Paris Optique, Vip Collection, Via Roma.