Metro Group przedaje działki pod obiekty handlowe

W  galerii usługowo-handlowej, w budynku Millennium Plaza w Warszawie, zostały otwarte dwa lokale: delikatesy API Market oraz bistro Delicafe. Nowi najemcy korzystają łącznie z powierzchni ponad 400 mkw. Podpisane umowy najmu są zbieżne ze strategią Galerii Millennium polegającą na pozyskiwaniu prestiżowych najemców.

Delicafe to lokal gastronomiczny, łączący w sobie funkcje restauracji, kawiarni i delikatesów. Prowadzi go Malka Kafka, gospodyni programu kulinarnego Koszer macher nadawanego na kanale telewizyjnym Kuchnia+, a także właścicielka pierwszej w Warszawie koszernej kawiarni Tel Aviv. Delicafe serwuje dania wegetariańskie, bufet lunchowy i przekąski typu meze.

API Market to polska firma rodzinna, która od ponad 10 lat rozwija sieć sklepów na terenie województwa mazowieckiego oraz prowadzi e-sklep umożliwiający zakupy przez internet. Delikatesy w Millennium Plaza są już trzynastą lokalizacją API Market. Punkt ma w swojej ofercie ponad 5 tys. różnych produktów.

-Decyzję o otwarciu naszych delikatesów w Galerii Millennium podjęliśmy ze względu na lokalizację w centrum Warszawy, w ekskluzywnym biurowcu, gdzie pracuje 2000 osób. Budynek jest też położony przy ruchliwym skrzyżowaniu i punkcie przesiadkowym, co zapewnia napływ klientów” – mówi Paweł Piwek, prezes zarządu API Market.

– Podpisanie umów z dwoma nowymi najemcami ma na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb pracowników biurowych z naszego budynku, a także zwiększenie liczby klientów przychodzących z zewnątrz. Wierzymy, że zwiększony ruch w galerii pozwoli nam pozyskać kolejnych najemców. Dysponujemy powierzchnią handlową, na której można zaaranżować lokale o wielkości od dwudziestu do kilkuset mkw. – mówi Anna Wysocka, Leasing & Property Manager w Atlas Estates, która zarządza galerią.

Millennium Plaza w Warszawie to 112-metrowy budynek biurowo-handlowy klasy B+. Obecnie należy do firmy Atlas Estates, która zakupiła go w 2006 roku za łączną kwotę 76 mln euro. Obiekt posiada łącznie 34 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, w tym 6 tys. mkw. powierzchni handlowej w Galerii Millennium oraz 28 tys. mkw. powierzchni biurowej.  Wieżowiec wyposażony jest w 549 miejsc parkingowych, 9 wind osobowych oraz 5 sal konferencyjnych. Wśród najemców powierzchni handlowej w Galerii Millennium znajdują się znane marki jak m.in.: kawiarnia Coffeeheaven, biuro podróży Thomas Cook, oddział banku Millennium, ekspozycja edukacyjna Niewidzialnej Wystawy czy klub fitness Everybody. Powierzchnie biurowe wynajmują natomiast m.in. tak renomowane instytucje jak: DELL, Assecco, Groupon, Ambasada Meksyku czy linie lotnicze Turkish Airlines.

Firma Atlas Estates realizuje projekty inwestycyjne i budowlane oraz zarządza nieruchomościami w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i w Bułgarii. Polska jest podstawowym rynkiem działalności Atlas Estates, na którym zlokalizowane jest ok. 75 proc. inwestycji firmy. Do najważniejszych z nich należą: apartamenty Platinum Towers, Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre, biurowiec Millennium Plaza, a także osiedla mieszkaniowe Capital Art Apartments, ConceptHouse Mokotów oraz Apartamenty przy Krasińskiego. Od 2008 roku firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Łączna wartość aktywów Atlas Estates po pierwszym kwartale 2012 r. wyniosła 341 mln EUR.