PFR prowadzi sieć restauracji 77 sushi i 77 nudle bar

Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego wystawił na sprzedaż działkę przy al. 3 Maja, w centrum miasta, na której można zbudować obiekt handlowy. W przetargu wziął udział tylko jeden oferent – firma Publima, której właścicielem jest Piotr Lichota. Lichota jest także prezesem Stowarzyszenia Delta, do którego należy sieć parków rozrywki JuraPark.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Urzędu Miejskiego podpisano już protokół uzgodnień do przetargu. Firma zaoferowała za działkę 4 miliony złotych.

Jak informuje lokalna gazeta Echo Dnia,  na działce o powierzchni około hektara, w ciągu dwóch lat od uzyskania pozwolenia na budowę, ma stanąć trzykondygnacyjny obiekt łączący funkcje handlowe, usługowe i rekreacyjne. Inwestycja przewiduje też wybudowanie na ostatnim poziomie planetarium. Aby wykonać inwestycję niezbędna jest też przebudowa układu komunikacyjnego w tym miejscu. Ma za nią zapłacić inwestor. Akt notarialny ma zostać podpisany jeszcze w lipcu.

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto położone w województwie świętokrzyskim. W 2009 roku miasto zamieszkiwało prawie 72,5 tys. mieszkańców.