Pierwszy salon Marks & Spencer

Właściciel sieci Marks & Spencer podał zestawienie zysków, z których wynika, że wśród brytyjskich sklepów działających co najmniej od roku, zanotowano spadek sprzedaży na poziomie 2,8 proc.  w drugim kwartale 2012 roku. Firma tłumaczy, że przyczyną tego była deszczowa pogoda w Wielkiej Brytanii w kwietniu i czerwcu 2012 .

Spadki sprzedaży odzieży były też widoczne w ostatnim kwartale 2011 roku i pierwszym 2012. W związku z obrotami niższymi od przewidywanych firma Marks & Spencer zapowiada szereg zmian personalnych w kadrze menedżerskiej. Firmę ma opuścić z początkiem października 2012 dyrektor sprzedaży. Do zespołu dołączy natomiast nowy dyrektor do spraw stylu. Będzie też nowy dyrektor ds. strategii i rozwoju marki.

Firma Marks & Spencer istnieje 128 lat. Posiada ponad tysiąc sklepów zlokalizowanych na terenie Wielkiej Brytani, Europy, Środkowego Wschodu i Azji. W Polsce pod szyldem Marks & Spencer działa 16 sklepów, głównie w galeriach handlowych.  Sklepy tej sieci znajduja się m.in. w warszawskich Złotych Tarasach i Blue City,  Galerii Mokotów, poznańskiej galerii Malta oraz gdańskim Fashion Hause.