Delikatesy Organic Farma Zdrowia

Spółka Organic Farma Zdrowia, która jest właścicielem sieci delikatesów z żywnością ekologiczną, w pierwszym półroczu 2012 osiągnęła sprzedaż na poziomie około 19 mln zł. To oznacza wzrost o 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku.

Spółka ma w planach otwarcie w 2012 roku 2-3 nowych sklepów w centrach handlowych. Firma podpisał umowę najmu lokalu pod delikatesy w Centrum Handlowym Stara Papiernia w Konstancinie. Otwarcie delikatesów przewidziane jest drugą połowę sierpnia 2012 roku. Natomiast w czerwcu – w związku z końcem 5-letniej umowy najmu- zostały zamknięte dwa najbardziej nierentowne lokale spółki w Krakowie.

Organic Farma Zdrowia posiada obecnie 21 samoobsługowych delikatesów z ekologiczną i zdrową żywnością na terenie dziewięciu miast Polski, znajdujących się w galeriach i centrach handlowych (m.in. Galeria Mokotów, Arkadia, Złote Tarasy, Sadyba Best Mall, Wola Park, CH Targówek, Galeria Metro Bis, CH Józefosław, Poznań Plaza, Stary Browar Poznań, Silesia City Center, Galeria Krakowska). Firma posiada też delikatesy internetowe.

Obecna oferta handlowa zawiera ponad 4 tys. produktów od producentów żywności ekologicznej i naturalnej w Polsce i Europie, w tym ponad 200 produktów pod markami własnymi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect. Jest właścielem firmy Eko-Wital sp. z o.o. i współwłaścielem Bio Planet sp. z o.o. oraz Green Way SA.