Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA

– Inwestycja jest już częściowo przygotowana do realizacji, dlatego prace będziemy w stanie rozpocząć najprawdopodobniej jesienią 2012 roku. Gotową galerię planujemy oddać do użytku w czwartym kwartale 2013 roku  – informuje Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA.

Giełdowy deweloper nabył 3,29-hektarową działkę w Pile sąsiadującą z 2,85-hektarową nieruchomością przejętą na początku tego roku. 11 lipca 2012 roku Rank Progress podpisał ze spółką Focus Park Piła wartą 5,89 mln zł umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy ulicach Zakopiańskiej oraz 14 lutego w Pile o powierzchni 3,29 ha. Grunt ten przylega bezpośrednio do działki, którą zabezpieczono za 17 mln zł w lutym 2012 roku poprzez przejęcie 100 proc. udziałów w spółce GEMAR – UMECH. Na tym terenie o łącznej powierzchni 6,14 ha zlokalizowanym w samym centrum miasta powstanie galeria handlowa. Wartość inwestycji to około 137 mln zł. Obiekt będzie miał około 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. 

W ciągu najbliższego półrocza, według zapowiedzi zarządu Rank Progress, mają ruszyć również budowy centrów handlowych w Grudziądzu, Krośnie i Chojnicach. Obecnie spółka posiada trzy własne galerie w Legnicy, Jeleniej Górze i Świdnicy. 

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.