Sklep sieci Pepco

W najbliższym czasie sieć salonów Pepco poszerzy się o trzy nowe placówki. Jeszcze w lipcu 2012 roku zostanie otwarty salon sprzedaży w miejscowości Limanowa. W sierpniu z kolei planowane są otwarcia we Wrześni oraz Galerii Tarnovia w Tarnowie. Sklepy należące do sieci Pepco zajmują średnio ok. 350 mkw.

Jak udało się nam dowiedzieć właściciel Pepco planuje otwierać do końca 2012 roku sklepy zlokalizowane zarówno w centrach handlowych, jak i przy dyskontach spożywczych. Każdego miesiąca ma to być od 5 do 10 nowych punktów sprzedaży. W chwili obecnej sieć obejmuje 359 salonów. Docelowo Pepco zamierza posiadać około 600 salonów zlokalizowanych m.in. w centrach i galeriach handlowych w całej Polsce.

Pepco to ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych, oferujących artykuły odzieżowe oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku. Model rozwoju sieci został oparty na programie 70-80 otwarć rocznie. Wyłącznym właścicielem wszystkich sklepów marki jest firma Pepco Poland sp. z o.o.

Pepco Poland jest jedną ze spółek, należących do grupy firm holdingu inwestycyjnego Pepkor, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Holding Pepeco na całym świecie posiada 2800 sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.