-Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development sp. z o.o.

– Spółka Elbfonds prowadzi spójną strategię zarządzania kapitałem. Środki pieniężne pochodzą od zamkniętych funduszy powierniczych nieruchomości Direkt Invest Polen – mówi Kurt-Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development sp. z o.o. 

– Są to fundusze skierowane do inwestorów w Niemczech, jednak mogą być subskrybowane w całej Europie. Niektóre jednostki funduszu trafiają do inwestorów instytucjonalnych. Taka forma inwestycji jest atrakcyjna dla nabywców instytucjonalnych, poszukujących bezpiecznych form inwestowania swoich pieniędzy. Inwestorzy są zaangażowani w realizację naszych projektów, wnosząc wkład w wysokości co najmniej 10 tys. euro. Jednak są inwestorzy, którzy postanowili powierzyć nam 1 mln euro. Środki te są następnie inwestowane w poszczególne projekty i założone w tym celu spółki projektowe.

– Zainwestowany kapitał własny jest następnie wykorzystywany do fazy uzyskania pozwoleń na budowę. Pozostały kapitał potrzebny do realizacji projektów to kapitał obcy pochodzący od banków finansujących. Dzięki stabilnemu kapitałowi oraz atrakcyjnym inwestycjom nie ograniczamy się do współpracy z jednym bankiem lub jedną grupą bankową. Mamy kilku partnerów, którzy finansują nasze inwestycje – dodał Kurt-Georg Herzog.

Należacy do Elbfonds Estate GmbH, Elbfonds Development sp. z o.o. jest firma deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy Elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie Elbfonds buduje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach Śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie, Kutnie, Głogowie oraz w Szczecinie. Jednocześnie- jak podkreśla spółka- intensywnie poszukuje nowych działek na których można zbudować obiekty handlowe.