Restauracja sieci Sphinx

Zarząd spółki Sfinks Polska SA poinformował o ogłoszeniu upadłości spółki zależnej – Sfinks Czech&Slovakia s.r.o. z siedzibą w Pradze. Powodem złożenia wniosku była utrata przez Sfinks Czech & Slovakia zdolności do regulowania zobowiązań pieniężnych. Wartość zobowiązań tej spółki przekroczyła wartość jej majątku- poinformowano w komunikacie.

Sfinks Polska zarządza 110 restauracjami, w tym siecią 95 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 8 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 7 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Przypomnijmy, w pierwszym półroczu 2012 roku pod szyldem Sphinx w Polsce powstało łącznie 7 nowych restauracji. Powstały one zarówno w dużych miastach, których mieszkańcy znają już sieć, jak również w mniejszych miejscowościach, gdzie Sphinx pojawił się po raz pierwszy. Ostatnio firma uruchomiła dwie restauracje w Zduńskiej Woli i w Książu Wielkim.