Salon Druga Strona Medalu

Mennica Polska uruchamia w centrach handlowych polskich miast sieć sklepów Druga Strona Medalu. Pierwszy sklep został otwarty 19 lipca 2012 roku w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie. Zajmuje on powierzchnię 24 mkw.

Kolejny sklep pod marką Druga Strona Medalu zostanie uruchomiony we wrześniu 2012 roku w Starym Browarze w Poznaniu. – Mennica Polska analizuje obecnie możliwość uruchomienia placówek o tej nazwie także w innych polskich miastach – powiedział redakcji Retailnet.pl Mariusz Przybylski, rzecznik prasowy Mennicy Polskiej.

Sklepy sieci będą oferować złoto inwestycyjne w sztabkach, monety i medale, oraz szeroką gamę upominków.

Mennica Polska jest jedynym w Polsce producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski oraz zagranicznych emitentów. Od 246 lat zajmuje się także wybijaniem medali i odznaczeń. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody. W ostatnich latach Mennica Polska rozbudowała swoją działalność o kolejne usługi. Obecnie zajmuje się także płatnościami elektronicznymi oraz uczestniczy w obrocie metalami szlachetnymi, jest jedynym producentem sztabek złota w Polsce. Od ponad 10 lat spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.