Terminala Portu Lotniczego Poznań – Ławica

Spółka Alglob między innymi wykonała witryny szklane w Starym Browarze – Centrum Sztuki i Biznesu w Poznaniu oraz w Galerii Malta. W 2011 roku Alglob sp. z o.o. zawarła umowę z firmą Hochtief Polska SA,  generalnym wykonawcą Portu Lotniczego Poznań – Ławica.

Dotyczyła ona przygotowania projektu wykonawczego oraz wykonania rozbudowy i modernizacji budynku terminala pasażerskiego portu lotniczego.

-Terminowa realizacja szerokiego zakresu prac umownych, polegających na wykonaniu, dostawie i montażu fasad aluminiowych zewnętrznych i p.poż., żaluzji stałych i krat WEMA, wraz z podpisanymi w późniejszych terminach aneksami, dotyczącymi wewnętrznych konstrukcji aluminiowych, żaluzji wewnętrznych, kabin kontroli paszportowej i ścianek całoszklanych oraz witryn całoszklanych w systemie KEEPGLASS, kolejny raz dowiodła wysokich możliwości technologicznych i logistycznych firmy Alglob- podkreślaja przedstawiciele spółki.

– Cieszę się, że firma Alglob uczestniczyła w pracach związanych z rozbudową poznańskiego Portu Lotniczego – mówi Tomasz Jagiełka, prezes zarządu Alglob sp. z o.o. – Przede wszystkim to bardzo prestiżowa realizacja, która przynosi już dziś efekty na kilku płaszczyznach, począwszy od zwiększenia przepustowości Portu, przez powiększenie metrażu powierzchni komercyjnych i udostępnienie pasażerom nowych punktów usługowych, skończywszy na efektach czysto wizualnych, kształtujących krajobraz architektoniczny Poznania. 

Alglob od 2001 specjalizuje sie w architekturze metalu i szkła.