Wizualizacja Outlet Park Szczecin

80 proc. firm pracujących na budowie pierwszego w regionie centrum wyprzedażowego jest z zachodniopomorskiego- informuje inwestor, Echo Investment.W budowie Outlet Park Szczecin bierze udział około 80 firm budowlanych, łącznie około 450 pracowników.

– Zatrudniamy zachodniopomorskich przedsiębiorców, bo to dobrzy fachowcy – mówi Janusz Kwiatkowski, dyrektor budowy Outlet Park Szczecin z ramienia inwestora, firmy Echo Investment. – Zależy nam też, aby wspierać lokalną przedsiębiorczość.

Na budowie Outlet Park Szczecin- jak podkreślla inwestor-  wylano dotąd 8 tys. m3 betonu i zużyto 350 tys. kg stali zbrojeniowej. Położono 4,5 tys. mkw. kafli (glazura i terakota) i 15 tys. mkw. płyt gipsowo-kartonowych, elewacja zaś pokrywa ponad 6 tys. mkw. okładzin elewacyjnych.

Zakończenie budowy jest planowane na wrzesień 2012.

Największe centrum wyprzedażowe w regionie powstaje w prawobrzeżnej części Szczecina, przy ul. Struga. Po zakończeniu całości inwestycji będzie miał 30,2 tys. mkw. powierzchni całkowitej. 24 tys. mkw. zajmą najemcy w 130 lokalach. Parking zmieści 1,4 tys. aut.

Przypomnijmy, Outlet Park Szczecin to jedna z pierwszych inwestycji w Polsce łączących zalety centrum handlowo – rozrywkowego oraz centrum wyprzedażowego. Największe i jedyne centrum wyprzedażowe w Zachodniopomorskim, w którym znajdzie się także pierwsze na Prawobrzeżu kino i supermarket powstaje przy ul. Struga. Outlet Park oferować będzie w sklepach markowe produkty co najmniej 30 procent taniej od cen w regularnych sklepach, codziennie, przez cały rok.