Bogdan Żołnierzak prezes zarządu NAP Invest Management sp. z o.o.

Format Centrum Zakupów, którego pomysłodawcą jest spółka NAP Invest sp. z o.o. to park handlowy lub centrum handlowe połączone z koncepcją popularnych na zachodzie convenience centres, których głównym zadaniem jest dostarczanie klientom usług i produktów codziennego użytku w bezpośredniej bliskości ich domu. W skład takich centrów wchodzą operatorzy: spożywczy, wyposażenia domu, drogeria, apteka, a także obuwie i odzież ze średniej półki.

Jak podkreśla, Bogdan Żołnierzak prezes zarządu NAP Invest Management sp. z o.o., Grupa NAP Invest, aby Centrum Zakupów mogło spełniać swą rolę jako convenience centre kluczowa jest lokalizacja.

– W odróżnieniu od typowych parków handlowych, które powstają na obrzeżach miast, w przypadku Centrum Zakupów jest to lokalizacja śródmiejska lub w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych. Drugi istotny aspekt lokalizacji to miasta liczące ok. 20 tys. – 50 tys. mieszkańców. W strategii Grupy znalazły się zarówno miasta satelickie dużych metropolii jak i miasta małe w regionach o istotnych parametrach jak dochody, wielkość koszyka zakupowego, preferencja do nowoczesnych form handlu, jak centra handlowe czy parki handlowe – mówi Bogdan Żołnierzak.

Przypomnijmy, pierwsze Centrum Zakupów zostało uruchomione w maju 2011 roku w Zgierzu koło Łodzi, drugie – pod koniec listopada tego samego roku w Ząbkach koło Warszawy. Firma zamierza otwierać kolejne obiekty w tym formacie. – Przykładowo w 2013 roku planujemy otwarcie Centrum Zakupów Świdnik i Centrum Zakupów Czerwionka – Leszczyny. Łączna powierzchnia obu centrów to blisko 11 tys. mkw. powierzchni najmu. I dalej intensywnie pracujemy nad kolejnymi lokalizacjami a także nad obiektami bardziej rozbudowanymi. Przykładem może być nowe centrum, dwukondygnacyjne, które planujemy uruchomić w 2014 roku w Sochaczewie, w samym sercu miasta – zapowiada prezes Żołnierzak.

Grupa NAP Invest jest inwestorem i deweloperem obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju. Firma jest także właścicielem Galerii Rembielińskiej, położonej w centrum warszawskiego Bródna.