Millenium Hall

Zmieniający się rynek nieruchomości komercyjnych, nieustanny postęp, modyfikacje kierunków marketingowych oraz otwieranie się na nowe grupy klientów i najemców jest przedmiotem wielu badań oraz analiz. Stowarzyszenie Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych (http://www.udnk.pl) postanowiło rozpocząć cykl spotkań – paneli dyskusyjnych dla developerów i specjalistów związanych z centrami handlowymi, biurowymi i hotelowymi. Ich celem będzie wymiana doświadczeń i poszukiwanie praktycznych rozwiązań biznesowych możliwych do zastosowania w polskiej rzeczywistości gospodarczej.

Cykl zainauguruje panel dyskusyjny: Hotele sieciowe w centrach handlowych, który odbędzie się w Warszawie w dniu 26 września 2012 r. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z synergią funkcjonowania hotelu sieciowego zlokalizowanego w centrum handlowym, a samym centrum, na podstawie polskich i międzynarodowych doświadczeń (New Generation Malls). Przedmiotem dyskusji będą również zagadnienia związane z przygotowaniem i funkcjonowaniem tego typu inwestycji (projektowaniem centrum z częścią hotelową, umową najmu, doświadczeniami operatorów hoteli).

Jednym z głównych moderatorów panelu będzie Alex Kloszewski (Colliers International). Podzieli się on swoją wiedzą na temat aktywności centrów handlowych w różnych środowiskach w USA, Kanadzie i Meksyku. Omówi metody finansowania hotelu znajdującego się w centrum handlowym, jak również czynniki wpływające na rentowność i maksymalizację korzyści związanych z taką inwestycją.

Natomiast mecenas Robert Szczepanek (Causa Finita – Commercial Real Estate Law Firm) przedstawi prawny aspekt umiejscawiania hoteli sieciowych w centrach handlowych. Zaprezentuje między innymi różnice pomiędzy umową najmu powierzchni użytkowej i umową najmu powierzchni pod działalność hotelarską.

Do dyspozycji uczestników panelu będą również eksperci: David Heijligers (Louvre Hotels), Andrzej Wojcik (PUHiT S.A.), Ireneusz Węgłowski (ACCOR/ORBIS), Witold Ignatowski – (De Silva), Miguel Martins (PHC), Stefan Schnoor (Motel One), Andrzej Michalik (PRC Architects) i inni.

Uczestnikami panelu będą członkowie Stowarzyszenia, deweloperzy, instytucje finansujące, operatorzy hotelowi, konsultanci i specjaliści związani z nieruchomościami komercyjnymi.

Wstęp na wszystkie spotkania organizowane przez UDNK jest bezpłatny, odbywa się na podstawie zaproszeń, które są rozsyłane przez Stowarzyszenie po wcześniejszym uzyskaniu informacji o chęci uczestnictwa w panelu.

Więcej informacji na stronie http://www.udnk.pl/zaproszenia oraz pod adresem: [email protected]