Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Wojewoda warmińsko-mazurski opublikował plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu obejmującego projekt Galerii Warmińskiej. Była to ostatnia czynność administracyjna stojąca na drodze do rozpoczęcia budowy.

– Opiniowanie przez wojewodę planu zagospodarowania przestrzennego było kolejnym etapem postępowania administracyjnego przy realizacji inwestycji – mówi Grzegorz Pękalski, prezes spółki Libra Project, inwestora obiektu. – Teraz, po opublikowaniu decyzji, mamy otwartą drogę do wystąpienia o pozwolenie na budowę.

Inwestor planuje wystąpić o pozwolenie na budowę w IV kwartale tego roku. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane będą trwać ok. 22 miesięcy, co oznacza, że Galeria Warmińska może zostać otwarta w 2014 roku.

Galeria Warmińska jest już skomercjalizowana w 50 procentach. Znajdą się tu sklepy z modą, m.in., Zara, Reserved, House, Cropp, Stradivarius, Bershka, , H&M, New Yorker, elektroniką — Euro AGD RTV czy supermarket delikatesowy Piotr i Paweł. Będzie także dziewięciosalowe Multikino. Łącznie obiekt pomieści 120 lokali handlowych, usługowych, gastronomicznych, a także klub fitness, amfiteatr i boisko sportowe.

Galeria Warmińska w Olsztynie będzie kompleksem wielofunkcyjnym spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Znajdzie się tam między innymi 120 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, klub fitness, kino, amfiteatr i boisko sportowe. Ogólnodostępne przestrzenie zielone z placami zabaw, alejkami spacerowymi i ścieżkami rowerowymi stworzą miejsce na rodzinne spacery i odpoczynek w przyjaznym otoczeniu. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie dwupoziomowy parking.

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project sp. z o.o. Dariusz Miłek to prezes spółki NG2 SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia. Jako inwestor, Dariusz Miłek ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw., w tym roku nastąpiło otwarcie Korony Kielce, a w trakcie realizacji są projekty w Lesznie i Inowrocławiu.