Kino sieci Helios

Agora SA, właściciel sieci kin Helios poinformowała w komunikacie, że w II kwartale 2012 roku przychody z działalności spółki Helios przekroczyły 34 mln zł spadając jednak o ponad 13 proc. Przyczyną pogorszenia wyników była niższa frekwencja w kinach.

Odwiedziło je w I połowie 2012 roku blisko 1,2 mln widzów, o 24 proc. mniej niz rok wczesniej. Przyczyną- w ocenie spółki Agora- były Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Koszty działalności kinowej siegały 41 mln zł, a wynik EBITDA operacyjna spółki był ujemny i wyniósł 1,7 mln zł. Helios dalej pracował nad cyfryzacją swoich kin. Na koniec sierpnia 2010 roku sale kinowe sieci były wyposażone w 24 projektory cyfrowe z możliwością wyświetlania filmów w systemie 3D, a do końca czerwca 2012 zamontowano w nich kolejne 122 projektory cyfrowe, w tym 70 wyposażonych w system do wyświetlania filmów w technologii 3D.

Do dziś wszystkie kina sieci Helios zostały scyfryzowane. W czerwcu 2012 roku Helios uruchomił swoje 28. kino. Jest to nowoczesny, 4-salowy obiekt w Tczewie, który jest jedynym multipleksem w tym mieście.

Helios planuje uruchomić do końca 2013 r. 8 kolejnych nowoczesnych wielosalowych kin w centrach handlowych m.in.: w Bełchatowie, Bydgoszczy, Gdyni, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźlu, Nowym Sączu, Rzeszowie i Szczecinie.

Helios SA jest trzecim największym operatorem kin wielosalowych w Polsce. Spółka rozpoczęła działalność w 1993 roku. Dzięki rozwojowi organicznemu oraz przejęciom Helios stworzył ogólnopolską sieć kinową, w której skład wchodzi obecnie 28 kin: 26 multipleksów i 2 kina tradycyjne. Kina sieci Helios są obecne w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu.