Dekada Krakow

Trwają ostatnie prace wykończeniowe Galerii Dekada w Krakowie. Otwarcie obiektu o powierzchni 3,4 tys. mkw. zaplanowano na 12 września 2012 r. Dekada Kraków będzie szóstym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty.

Na powierzchni najmu 3 400 mkw. zlokalizowanych zostanie 16 lokali, a galeria dysponować będzie parkingiem na 100 miejsc.

– Prace przy budowie Dekady Kraków są już na ukończeniu. Elewacja obiektu jest w końcowej fazie realizacji, pozostało jedynie dopracowanie detali. Wykonane są  instalacje  elektryczne i sanitarne, do końca sierpnia ukończony zostanie montaż instalacji grzewczych. Trwają także  prace przy urządzaniu terenów zielonych, małej architekturze oraz montażu oznakowania na parkingu i drodze dojazdowej  – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty

– Zlokalizowana w centrum dużego osiedla Dekada Kraków to typowy strip mall, jednopoziomowy obiekt z wejściami bezpośrednio z parkingu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, nasi klienci będą mogli zrobić wszystkie najpotrzebniejsze zakupy szybko i wygodnie, podjeżdżając bezpośrednio pod drzwi sklepu – dodaje Aleksander Walczak.

Obiekt jest już w większości skomercjalizowany. Wśród najemców znajdą się m.in.:  delikatesy Alma, drogeria Rossmann, Pepco, Apteka Centrum Zdrowia, salonik prasowy Presso i Pralnia Laguna.
Dekada Kraków to obiekt powstający przy ul. Stojałowskiego, niedaleko autostrady A4. W bezpośrednim zasięgu działania galerii znajduje się 210 tys. mieszkańców, spośród których duża część to mieszkańcy pobliskiego Kurdwanowa. Zaletą inwestycji jest dokładne określenie docelowej grupy klientów, którymi będą okoliczni mieszkańcy, chcący zaoszczędzić na czasie kupując najważniejsze produkty w jednym miejscu w pobliżu miejsca zamieszkania. Za komercjalizację Dekady Kraków odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także obiekty w Krakowie (wrzesień 2012), Malborku, Rypinie i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.