Logo H&M

Globalna sprzedaż grupy H&M w walutach miejscowych, z wliczeniem podatku VAT wzrosła w lipcu 2012 o 11 procent w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Sprzedaż w porównywalnych placówkach sieci wzrosła o 2 proc.

Dotychczas, w 2012 roku w Polsce firma H&M otworzyła 6 nowych salonów odzieżowych. Obecnie w naszym kraju działa 97 sklepów firmy. Większość z nich znajduje się w centrach handlowych. W ostatnim czasie otwarto punkty sprzedaży w Galerii Dekada w Żyrardowie i Centrum Handlowym Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim.

W 2012 roku Grupa H&M planuje otworzyć łącznie około 275 nowych sklepów. Firma kontynuuje otwarcia nowych sklepów na wszystkich obecnych rynkach i pięciu nowych: Bułgarii, Meksyku, Łotwie, Malezji i Tajlandii. H&M planuje także pojawienie się na kolejnych rynkach sprzedażowych w 2013 roku. Marka podpisała już umowy na otwarcia sklepów w 2013 roku w Estonii oraz Indonezji.

H&M – Hennes & Mauritz to jedna z największych firm odzieżowych na świecie. Została założona w 1947 roku w Szwecji. Sklepy sieci znajdują się w ponad 40 krajach na całym świecie. Marka oferuję odzież w niskich cenach zarówno dla kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci.