Lodziania Grycan w CH M1 kraków

W sierpniu 2012 roku, w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, zarządzanym przez Metro Properties otwarto lodziarnię firmową Grycan. Nowa lodziarnia w formie wyspy mieści się na poziomie 0 w CH M1 i zajmuje powierzchnię 45 mkw. Dla klientów przygotowano jedenaście stolików.   

Marka Grycan – Lody od pokoleń jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. W ciągu ośmiu lat istnienia firma Grycan rozwinęła sieć lodziarni firmowych w Polsce, która obecnie liczy ponad 100 lokali. Lodziarnia w CH M1 jest szóstym w Krakowie lokalem firmy Grycan. Po dwa punkty znajdują się w Galerii Kazimierz oraz w Bonarka City Center, a jedna lodziarnia funkcjonuje w CH Krokus.

Krakowskie Centrum Handlowym M1 mieszczącym się przy Alei Pokoju 67. dysponuje 50 tys. mkw. powierzchni najmu. W galerii znajdują się m.in. sklepy z odzieżą i obuwiem: TK Maxx, Reserved, Mohito, VIP Collection, Ecco, Lavard, Jacqueline Riu, Deichmann, CCC, asortyment sportowy: 4F Sport Perfomence oraz drogerie Douglas, Rossmann i Golden Rose, księgarnię Matras, a także kawiarnię Cafe Chopin.

Metro Properties to firma zajmująca się kompleksową obsługą wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Metro Properties jest częścią międzynarodowego koncernu Metro Group, obecnego w 31 krajach na świecie, z centralą w Niemczech w Düsseldorfie. Firma na polskim rynku działa od połowy lat 90-tych i zarządza komercyjnymi powierzchniami handlowymi, a także zajmuje się budową obiektów handlowych.

Metro Properties zarządza dziewięcioma centrami handlowymi M1 oraz CH Ursynów i CH Józefosław w Warszawie, a także CH Ster w Szczecinie. Dodatkowo obsługuje w zakresie Facility Management 27 hal Makro Cash & Carry, 50 hipermarketów Real, 11 obiektów Media Markt i dwa obiekty biurowe, w tym siedzibę Metro Group w Polsce, a także prowadzi działalność inwestycyjną na rzecz Makro C&C i centrów handlowych M1.