Wizualizacja Galerii Katowickiej

Neinver Polska, inwestor i firma odpowiadająca za komercjalizację dworca kolejowego oraz połączonej z nim galerii handlowej w Katowicach podpisał umowy na wynajem ostatnich wolnych lokali handlowych na dworcu PKP.

– W handlowej części dworca zamknęliśmy już listę najemców. Część z nich już rozpoczęła prace wykończeniowe w swoich lokalach. Weszliśmy również w zaawansowaną fazę komercjalizacji Galerii Katowickiej. Inwestycja budzi wielkie zainteresowanie zarówno wśród sieci handlowych, jak i lokalnych przedsiębiorców ze Śląska – podsumowuje Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska.

Galeria Katowicka to jeden z projektów, który firma Neinver zaprezentuje na wrześniowym forum Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl

Do grona przyszłych najemców dworca Katowice dołączyły Natura Drogerie, Le Crobag, Cukiernia Sowa, Auntie Anne’s i Cinnabon oraz firma 2theloo, która zapewni podróżnym ekologiczne toalety.

Większość najemców, którzy będą prowadzili lokale w hali dworca zaoferuje klientom szybkie posiłki, zakupy i usługi. Wśród najemców znaleźli się także m.in. restauracje McDonald’s i Subway, kawiarnie Starbucks i Empik Cafe, a także kioski z prasą, piekarnie, cukiernie, apteka, kantor, biuro podróży i księgarnia Matras.

Komercjalizacja kompleksu przebiega równolegle z budową. Widoczna jest już część elewacji przyszłego centrum, a w części należącej do Galerii Katowickiej zakończył się także montaż konstrukcji ostatniego stropu nad kondygnacją +3. Obecnie na obszarze przyszłej galerii handlowej na czwartym piętrze budowane jest kino sieci Multikino.

Galeria handlowa połączona z dworcem będzie miała 53 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której będzie funkcjonowało ponad 250 punktów handlowych i usługowych. Współinwestorem projektu jest PKP SA. Wyłącznym agentem ds. komercjalizacji Galerii Katowickiej jest firma Cushman & Wakefield.
Otwarcie Galerii Katowickiej jest przewidziane na II kwartał 2013 roku.

W obiekcie znajdzie się m.in. supermarket oraz sklep z artykułami RTV i AGD oraz głównie sklepy z odzieżą i obuwiem najpopularniejszych polskich i zagranicznych marek, akcesoriami, biżuterią, wyposażeniem wnętrz oraz kosmetykami. Na liście najemców są już m.in. Zara, Mango, Lavard, C&A, 4F, Harpers Shoes, Hi Mountain, Samsonite, TUI, Krakowski Kredens, Bergson, Badura, Apart, Wittchen, Calzedonia, Bershka, Big Star, Bytom, CCC, Douglas, Deichmann, Duka, Ecco, Gatta, Intimissimi, Kazar, KappAhl, W.Kruk, Lee, Levis, Massimo Dutti, Pandora. Od strony pl. Szewczyka powstaną kawiarnie i restauracje z letnimi ogródkami.