Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project

– Na targach Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 zaprezentujemy Galerię Solną, pierwszy i jedyny nowoczesny obiekt handlowy w Inowrocławiu – mówi Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project, spółki, która razem z Acteeum Central Europe jest inwestorem galerii.

– Jej otwarcie planujemy na  przełom kwietnia i maja 2013. Jestem przekonany że zarówno jakość wykonania, jak i zaproszone do niej sklepy i punkty usługowe spełnią oczekiwania inowrocławian. Galeria zapewni możliwość kompleksowych zakupów ponad 200 tysiącom mieszkańców miasta i okolic. Inowrocław czeka na nowoczesne centrum handlowe. Zrealizujemy najważniejszy obiekt handlowy w mieście, dzięki któremu mieszkańcy nie będą musieli podróżować do odległych miast w celach zakupowych.

Całkowita powierzchnia najmu Galerii Solnej wyniesie ponad 31 tys. mkw.  Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi o powierzchni 7 tys. mkw. Klienci będą mogli skorzystać z oferty H&M, salonów grupy LPP: Reserved, Mohito, House, Cropp Town oraz nowej marki grupy, która na polskim rynku zadebiutuje w 2013 roku.  W Galerii Solnej swoje lokale otworzą także CCC, New Yorker, supermarket drogeryjny Rossmann oraz salon sportowy Martes Sport. – Zależy nam, żeby w jednym miejscu można było zrobić kompleksowe zakupy – spożywcze, dla siebie i domu – dodał Grzegorz Pękalski.

Koncepcja architektoniczna Galerii Solnej została zainspirowana znajdującą się w Inowrocławiu tężnią solankową oraz kryształami soli charakteryzującymi się różnorodnością kolorów, którymi poszczególne strefy centrum będą się odróżniać nawiązując w ten sposób do nazwy obiektu Przestronny food court zapewni bogatą ofertę gastronomiczną. W obiekcie będzie dostępny parking na 1000 miejsc.

Pod koniec kwietnia 2012 roku została podpisana umowa kredytowa z bankiem Pekao SA na finansowanie inwestycji, a w czerwcu ruszyły prace budowlane.

Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – Prezes spółki NG2 SA. Obecnie pierwsza z firm prowadzi również proces rozbudowy centrów handlowych Sarni Stok w Bielsku-Białej i Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację. Główny udziałowiec Libra Project – Dariusz Miłek posiada w swoim portfolio już dwie otwarte galerie: Cuprum Arena w Lubinie i Galerię Korona Kielce w Kielcach. Kolejne inwestycje – w realizacji.

Podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 inwestorzy zaprezentują ponad 70 najciekawszych centrów handlowych komercjalizowanych obecnie w Polsce. Pełną liste projektów można znaleźć pod adresem: www.scf2012.retailnet.pl.