Wizualizacja wnętrza Galerii Piaseczno

Zgodnie z przyjętą strategią firmy, nowe inwestycje Immochan będą galeriami trzeciej generacji. Inwestor duży nacisk położy na aranżację strefy rozrywki dla klientów. W nowych galeriach pojawią się dodatkowe atrakcje, tj. kina, kręgielnie, place zabaw dla dzieci, kluby fitness oraz poszerzone strefy z restauracjami i kawiarniami. Liczba najemców w galerii wzrośnie do 150, a nawet do 200. Wśród nich pojawią się nowe marki krajowe i międzynarodowe. Nowoczesne obiekty zapewnią większą lojalność klientów.

Przykładem wdrożenia nowej strategii są ostatnie inwestycje Immochan. W Galerii Bronowice w Krakowie będzie 160 butików na powierzchni najmu ok. 60 tys. mkw., a CH Auchan w Łomiankach – 100 butików na powierzchni najmu ok. 34 tys. mkw.

Ten trend będzie widoczny również w planowanych projektach, np. rozbudowie galerii w Piasecznie (200 butików, o powierzchni GLA ok. 83 tys. mkw.), w Szczecinie (150 butików, 4 megastory, o powierzchni GLA ok. 100 tys. mkw.) oraz w Parku Handlowym w Góraszce (200 butików, 30 średnich powierzchni, 4 megastory, o powierzchni GLA ok. 100 tys. mkw.).

W ramach nowej strategii Immochan wzmocni swoją pozycję w czterech kluczowych w branży obszarach biznesowych, rozwijając się jednocześnie jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca obiektów handlowych.

– Kluczem do sukcesu Immochan jest przyjęcie perspektywy klienta docelowego. Stanowi ona główne kryterium naszych decyzji. Troska o klienta ukształtowała naszą długofalową politykę zarządzania polegającą na konsekwentnym utrzymaniu funkcji właściciela i zarządcy naszych obiektów. Fakturując najemców w walucie krajowej chronimy ich przed niekorzystnymi zmianami kursów walut. Powyższa strategia gwarantuje stabilizację współpracy z najemcami. Jesteśmy inwestorem, którego strategia opiera się na długoterminowym rozwoju, a to daje bezpieczeństwo również naszym partnerom – mówi Benoit Charles, dyrektor generalny Immochan w Polsce.

Immochan to międzynarodowa firma obecna w 12 krajach Europy i Azji. Jest  jedną z wiodących firm na rynku centrów handlowych. Zarządza 320 galeriami o łącznej powierzchni blisko 1,84 mln mkw. oraz parkami handlowymi o powierzchni 1,2 mln mkw. Aż 35 proc. powyższych projektów powstało podczas ostatnich 5 lat, co potwierdza prężność i skuteczność działań Immochan.

We wrześniu Immochan wprowadza nową identyfikację wizualną. Pierwszym krajem, który zaprezentuje się w nowej szacie graficznej, jest Polska.

– Nowe logo obrazuje nową dynamikę w działaniach Immochan. Wierzę, że odświeżona identyfikacja wizualna wyrażająca ambicję i entuzjazm, stawiająca współpracowników, najemców i klientów w centrum działań, wzmocni wizerunek firmy, jako partnera godnego zaufania – podkreśla Benoit Charles.

W Polsce Immochan, który zarządza ponad tysiącem umów z najemcami, jest jednym z liderów na rynku centrów handlowych. Posiada 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni handlowej blisko 700 tys. mkw. Największe z galerii – liczące ponad 90 butików, punktów usługowych i restauracji – to Port Rumia oraz Auchan Bielany we Wrocławiu. Ofertę sklepów znajdujących się w galeriach wzmacnia hipermarket Auchan. Do tej pory wśród obiektów Immochan dominowały galerie pierwszej i drugiej generacji. Obecnie nadszedł czas na nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty trzeciej generacji z rozbudowaną ofertą sklepów, punktów usługowych, restauracji i rozrywką.

Projekty Immochan zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2012 na stoisku numer 4.4