Wizualizacja Galerii Sudeckiej

Spółka Echo Investment podpisała porozumienie z władzami Jeleniej Góry, dotyczące realizacji Galerii Sudeckiej. Określono w nim terminy wykonania prac związanych z obiektem i przebudową układu drogowego wokół niego.

Zakres prac zakłada wybudowanie drogi wraz z rondem, okalającej obiekt od strony zachodniej i północnej, łączący się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia. W przyszłości rondo stanowić będzie istotny fragment zachodniej obwodnicy miasta oraz wylot w kierunku Legnicy. Projekt budowlany Galerii Sudeckiej jest w końcowej fazie przygotowań. Inwestor planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę w ciągu 60 dni.

– Porozumienie podpisane z władzami miasta to ważny krok w procesie powstawania największego centrum handlowo-rozrywkowego w powiecie jeleniogórskim. Bardzo się cieszymy z udanej współpracy, dzięki której realizacja projektu przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Zagranica w Echo Investment.
Trwa proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej. Podpisano umowy m.in. z Realem, który zastąpi działający w CH Echo hipermarket Carrefour, ze spółką Helios (powstanie siedmiocalowe kino) oraz z siecią sklepów sportowych Go Sport.

– Trwają rozmowy z największymi międzynarodowymi sieciami odzieżowymi takimi jak: Inditex, H&M, LPP, New Yorker, a także z siecią elektroniczną RTV Euro AGD i firmą Empik Media & Fashion – dodaje Karolina Prędota, leasing manager w Echo Investment.

Galeria Sudecka powstanie w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt zostanie zrealizowany w wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II. Będzie mieć powierzchnię 53 tys. mkw., w tym 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Powstanie też nowy parking podziemny na 1 200 miejsc. Świetna lokalizacja, oferta 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych, a także wypromowana marka predestynują projekt do roli centrum regionalnego, odwiedzanego również przez gości zza granicy.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na I kwartał 2013 roku. Otwarcie obiektu ma nastapić w I połowie 2014 roku.