Salon Inglot

Firma Inglot, która produkuje i sprzedaje kosmetyki pod marka Inglot posiada 171 salonów na terenie Polski, natomiast poza granicami kraju funkcjonuje 161 punktów sieci. Spółka otwiera sklepy własne, franczyzowe oraz wyspy w centrach handlowych. Średnia powierzchnia salonów to 60-80 mkw., a wysp 10 mkw. Jak informowała redakcja Retailnet.pl spółka Inglot w 2012 roku planuje uruchomić ponad 60 salonów w Polsce i za granicą.

Przedstawiciele spółki Inglot na Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 będą rozmawiać o rozwoju sieci salonów.

Informacje o uczestnikach forum są dostępne na http://scf2012.retailnet.pl/uczestnicy/.

Pod koniec czerwca 2012 roku spółka otworzyła salon o powierzchni 60 mkw. we wrocławskiej galerii Sky Tower.

Marka Inglot w na terenie kraju posiada m.in. 42 własne salony i 62 wyspy w centrach handlowych, a także punkty franczyzowe : pięć salonów i 49 wysp w centrach handlowych. Natomiast poza granicami Polski sieć sprzedaży liczy 161 salonów, w tym 26 punktów własnych. Marka dostępna jest w 46 krajach.

Plany ekspansji przewidują zarówno wprowadzenie marki w kolejnych państwach, jak również rozwijanie sieci sprzedaży na rynkach, gdzie jest ona już obecna. Jeszcze w 2012 roku otwarte zostaną pierwsze salony Inglot na Dominikanie i Arubie. Kolejne butiki pojawią się również w centrach handlowych w Malezji, Dubaju, Indii, Meksyku, Południowej Afryce oraz Hiszpanii.

W 2011 roku uruchomiono 13 sklepów w Polsce i 69 za granicą, a także sklep internetowy w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

Firma Inglot została założona w roku 1983 przez Wojciecha Inglota absolwenta Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poczatkowo firma tylko produkowała kosmetyki. Rok 2001 przyniósł otwarcie pierwszego stoiska firmowego Inglot we Wrocławiu.

Międzynarodowa ekspansja rozpoczęła się w roku 2006, kiedy Inglot otworzył pierwszy franczyzowy salon w Montrealu w Kanadzie. W kolejnych latach liczba firmowych sklepów na świecie systematycznie rosła. Nowe salony marki Inglot pojawiają się też w najważniejszych sieciach handlowych, takich jak jak Macy’s w USA oraz Coin (Włochy) czy Woolworths (Afryka Pd).