Wizualicja Centrum Handlowego Nowy Rynek

W trakcie Shopping Center Forum 2012 TK Development nadał swej jeleniogórskiej inwestycji oficjalną nazwę. W uroczystości  obok przedstawicieli inwestora uczestniczyły władze Jeleniej Góry oraz repereztanci  Funduszu Inwestycyjnego Heitman.

– Od dzisiaj centrum handlowe w Jeleniej Górze nosi nazwę Nowy Rynek – mówi Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development – Z czym będzie kojarzyć się Nowy Rynek? Przede wszystkim z nowym atrakcyjnym miejscem zakupów na jeleniogórskiej mapie handlowej, z doskonałą komunikacją zapewnioną przez istniejący układ dróg w mieście oraz wpisany w centrum handlowe – nowy Dworzec PKS w Jeleniej Górze.

Nowy Rynek zajmie powierzchnię 56 tys. mkw, z czego 24 tys. mkw. to powierzchnia najmu. Komercjalizacją i marketingiem inwestycji zajmuje się TK Development. Proces wynajmu powierzchni handlowych już trwa. Obecnie firma może pochwalić się 40 proc. zarezerwowanej powierzchni najmu.
Prace budowlane startują w przyszłym roku, otwarcie CH Nowy Rynek zaplanowano na 2015 rok.

Nowy Rynek w Jeleniej Górze prezentowany przez TK Development podczas SCF&TF 2012 to unikalna lokalizacja w samym centrum miasta – tuż przy Starówce, z doskonałą widocznością od głównej drogi miasta, a także z naturalnym przepływem kilku milionów potencjalnych klientów rocznie ze zintegrowanego z centrum handlowym – dworca autobusowego.