Shopping Center Forum 2012

Tegoroczne Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 w dniach 12-13 września zgromadziło najwięcej uczestników w swojej historii. W Forum wzięło bowiem udział 972 uczestników, a wśród nich blisko 60 wystawców, którzy zaprezentowali 80 projektów obiektów handlowych budowanych w Polsce.

W SCF&TF wzięło udział ponad 200 najemców poszukujących nowych lokalizacji w galeriach handlowych dla marek swoich firm.Było to największe spotkanie inwestorów i najemców w Europie Środkowej.

Oprócz prezentacji Project Flash, podczas którego prezentowano nowe projekty centrów handlowych w Polsce, na Shopping Center Forum nie zabrakło też niezwykle ciekawych rozmów w czasie trawiących przez dwa dni paneli dyskusyjnych.

To właśnie w czasie paneli dyskusyjnych poruszano m.in. kwestie rozwoju w Polsce centrów outletowych, istoty rewitalizacji i repozycjonowania centrów handlowych istniejących blisko lub powyżej dziesięciu lat czy roli centrum handlowego w kształtowaniu społecznej przestrzeni miasta. Najemcy podczas dyskusji skupiali się z kolei na kierunkach rozwoju rynku. Każdego dnia odbywały się również warsztaty dla najemców.