Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego – Poznań City Center zaprezentowano gościom i uczestnikom zorganizowanych  Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Jak podkreśla inwestor stolica Wielkopolski już za rok zyska nowe handlowo-usługowe centrum miejskie.

Obok oddanego do użytku przed Euro 2012, po dziesięciu miesiącach budowy nowego dworca kolejowego Poznań Główny powstają kolejne obiekty. Tuż obok dworca powstaje kompleks o powierzchni 160 tys. m kw. obejmujący część biurową, parking oraz galerię handlową Poznań City Center. Ponadto zmodernizowany zostanie węzeł komunikacyjny w pobliżu inwestycji. Już niebawem będzie można zobaczyć całą bryłę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Do końca 2012 roku planowane jest doprowadzenie obiektu do stanu surowego otwartego. Otwarcie nowego centrum miejskiego, które ma stać się wizytówką Poznania inwestor – węgierski TriGranit Development Corporation zaplanował na IV kwartał 2013 roku.

Na placu budowy. Nad peronami I, II i III trwają prace związane z budową trzykondygnacyjnego parkingu na 1000 aut. Do końca roku będzie też widać całą bryłę centrum handlowego Poznań City Center. Obiekt, jak zapowiada inwestor, powinien być gotowy w stanie surowym otwartym. Obecnie, przy budowie galerii handlowej pracuje ok. 500 osób. Gotowe są już fundamenty pod rampę, która umożliwi klientom i pasażerom wjazd na nowy parking, bezpośrednio pod dworzec kolejowy. Wewnątrz budynku stoi już wewnętrzny parking na 500 samochodów. Budynek PKS z 19 stanowiskami autobusowymi, podobnie jak pozostałe obiekty Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego będzie wykańczany wewnątrz w połowie 2013 roku.

Dworzec PKP Poznań Główny połączony z galerią handlową Poznań City Center to inwestycja realizowana przez firmę TriGranit Development Corporation i PKP SA.