Wizualizacja CH Europa Centralna

Prace na budowie Centrum Handlowego Europa Centralna są już na ukończeniu. Widoczny jest ostateczny kształt i detale wykończeniowe budynków galerii i parku handlowego. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz na parkingach.

 – Uroczystość zawieszenia wiechy na Centrum Europa Centralna jest dla nas momentem szczęśliwym i symbolicznym zarazem. Jest to zamkniecie pewnego etapu budowy. Biorąc pod uwagę fakt, iż jesienią ubiegłego roku rozpoczynaliśmy inwestycję od skomplikowanych robot gruntowych, dużym osiągnięciem było dojście do tak zaawansowanego etapu w tak krótkim czasie – powiedział Jonathan Tinker, członek zarządu Helical Sośnica, spółki odpowiedzialnej za budowę Centrum Handlowego Europa Centralna.

Najemcy zaczęli już przejmować swoje lokale. Trwaja prace adaptacyjne w takich sklepach jak Castorama, Tesco, Saturn, RTV Euro ADG.

Obiekt powstaje przy węźle Sośnica, łączącym autostrady A1, A4 i drogę krajową 44. Generalnym wykonawcą projektu jest Polimex-Mostostal, a jego całkowita wartość przekracza 150 mln euro. Na powierzchni 67 tys. mkw. znajdą się m.in. sklepy takich marki jak: Jula, Jysk, Ski Team, Smyk, Reserved, Cropp, House, Mohito, New Yorker, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar, Promod.

Europa Centralna posiada ekologiczny certyfikatBREEAM.

Inwestor,  spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc., brytyjskiej firmy inwestycyjno – deweloperskiej. Firma koncentruje się na budowie parków handlowych o powierzchni od 10 do 20 tys. mkw. znajdujących się w pobliżu miast o liczbie ludności przekraczającej 50 tysięcy. Na liście zrealizowanych przez firmę obiektów są także Park Handlowy Młyn we Wrocławiu i galeria handlowa Turawa Park w Opolu.