Wizualizacja Gemini Park Bielsko-Biała

Gemini Park Tarnów i Gemini Park Bielsko-Biała, obiekty należące do Gemini Holdings czeka rozbudowa. Powodem powiększenia i renowacji obu obiektów, jak podkreśla zarząd, są wyraźne wzrosty wskaźników footfall.

Oba centra odwiedziło w okresie wakacyjnym tego roku łącznie ponad 2 mln klientów. W sierpniu tego roku centrum handlowo – rozrywkowe Gemini Park w Bielsku-Białej odwiedziło ponad 3 proc. więcej klientów niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

– Od wielu miesięcy w Gemini Park Bielsko Bielsko-Biała odnotowujemy systematyczny wzrost wskaźnika footfall. Nasz obiekt cieszy się rosnącą popularnością wśród mieszkańców całego regionu – mówi Anna Waluś, dyrektor Gemini Park Bielsko – Biała – Duży sukces komercyjny zaważył na podjęciu decyzji o rozbudowie, dzięki której centrum wzbogaci się o ok. 17 – 21 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej – dodaje Anna Waluś, dyrektor Gemini Park.

W lipcu tego roku rozpoczęły się prace budowlane prowadzące do powiększenia Gemini Park Bielsko-Biała, a 10 września wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę obiektu. Otwarcie rozbudowanego centrum planowane jest na koniec roku 2013. Obecnie w centrum działa ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie, Gemini Park Bielsko-Biała będzie dysponował jedną z największych powierzchni handlowych w regionie, do 49 tys. mkw. Nowa część centrum będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie oferty fashion. W Gemini pojawią się marki, z których część po raz pierwszy otworzy swoje sklepy w tym regionie Polski.
Do rozbudowy przygotowuje się także Gemini Park Tarnów, które w sierpniu zanotowało ponad 9 proc. wzrost wskaźnika footfall w porównaniu do tego samego okresu w 2011 roku, a najemcy odnotowali wyraźny wzrost obrotów.

– Cieszymy się, iż najemcy notują pozytywne wyniki sprzedażowe, potwierdzają to także nasze obserwacje wzrostu wskaźnika odwiedzalności centrum. Planowana rozbudowa tarnowskiego centrum to wyczekiwana decyzja zarówno przez naszych klientów, jak i najemców, a przeprowadzone przez nas analizy potwierdzają jej słuszność – komentuje Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Tarnów.

Dzięki rozbudowie Centrum Handlowe Gemini Park w Tarnów powiększy się o 27 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na trzech kondygnacjach zlokalizowanych zostanie ponad 140 salonów najpopularniejszych marek odzieżowych oraz sieci usługowych, które wzbogacą ofertę handlową obiektu. Powiększy się przede wszystkim strefa rozrywki, pojawią się także nowe, popularne, a nieobecne dotąd w Tarnowie marki .

Gemini Park Bielsko-Biała działa na rynku od ponad 3 lat. Duży sukces komercyjny obiektu sprawił, iż inwestor podjął decyzję o jego rozbudowie. W lipcu tego rokuGemini Park Bielsko-Biała, otrzymało prawomocne pozwolenie na rozbudowę i w tym samym miesiącu ruszyły pierwsze prace przygotowawcze. Gemini Park Bielsko-Biała zostanie rozbudowane na mocy umowy z krakowską firma Inter-Bud. Po rozbudowie planowanej na około 14 miesięcy, centrum powiększy się o ok. 17-21 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Gemini Park Bielsko-Biała, swoim zasięgiem obejmuje Podbeskidzie i tereny przygranicze Czech i Słowacji. Strefa zasięgu Gemini Park Bielsko-Biała to blisko 600 tys. mieszkańców, zaś po ukończeniu inwestycji drogowych łączących miasto z południową granicą jego zasięg jeszcze wzrośnie. Dzięki dobrze rozplanowanemu układowi drogowemu, sprawnej komunikacji z centrum Bielska-Białej oraz zlokalizowaniu przy największych osiedlach mieszkaniowych i głównych trasach turystycznych, Gemini Park jest chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców regionu, ale i turystów zagranicznych.
Gemini Park obok rozbudowanej części rozrywkowej, reprezentowanej m.in. przez Cinema City, oferuje kompleksową ofertę handlową. Wśród najemców Centrum znajdują się: hipermarket Real, znane zagraniczne marki odzieżowe, takie jak H&M, C&A, New Yorker, oraz wiodący polscy detaliści m.in. Reserved, House, Mohito, Solar czy Ryłko. Na terenie centrum znajduje się ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Powierzchnia całkowita centrum wynosi 32 tys. m. kw.

Gemini ParkTarnów to największe Centrum Handlowe w Tarnowie i regionie. Znajduje się na ulicy Nowodąbrowskiej 127, w północnej części miasta. Jego łączna powierzchnia wynosi ok. 80 tys. mkw., natomiast powierzchnia najmu to 42,5 tys. m kw. Znajduje się w nim ok. 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Jest również parking na ponad tysiąc samochodów, a w pobliżu przystanki autobusowe komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Do największych najemców Centrum Handlowego należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama, Media Markt oraz C&A, Jysk, Martes Sport, Reserved, KappAhl, Empik, Smyk, Deichmann, Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Ecco, Levi’s, Mustang, Top Secret&Friends, House, Cropp, Intimissimi, Calzedonia, Triumph, Ravel, Home &You, KFC, Pizza Dominium, Grycan, Solar, Big Star, Oodji.

Oba obiekty zarządzane są przez spółkę GREM Gemini Real Estate Management Sp. z o.o., która równocześnie odpowiada za komercjalizację obu centrów we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman&Wakefield.