Salon Gino Rossi w CH Sfera

Spółka Gino Rossi, która jest właścicielem sieci obuwniczej ostatnio uruchomiła dwa zmodernizowane salony w centrach handlowych. Pierwszy w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia o powierzchni 186 metrów kwadratowych, a drugi w CH Sfera w Bielsku-Białej o powierzchni 84 mkw.

Zgodnie z nową strategią rozwoju, spółka Gino Rossi modernizuje i otwiera kolejne salony według nowego standardu aranżacyjnego.

Obecnie w ramach sieci handlowej Gino Rossi funkcjonuje 66 salonów firmowych w Polsce i za granicą oraz 9 sklepów outletowych. Spółka współpracuje również z grupą 100 klientów multibrandowych sprzedających obuwie Gino Rossi. Sklepy marki Gino Rossi oferują obuwie damskie i męskie, torebki skórzane oraz akcesoria do pielęgnacji.

Firma Gino Rossi powstała w 1992 roku jako wspólne przedsięwzięcie udziałowców z Polski i Włoch. Jednym spośród sześciu założycieli był signor Gino Rossi, pochodzący z Włoch fabrykant, którego imię i nazwisko Spółka przyjęła jako swoją nazwę. Od 2006 Gino Rossi SA notowana jest na GPW.

Zarząd Gino Rossi SA poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Gino Rossi w okresie styczeń-sierpień 2012 roku wyniosły prawie 135 mln zł i są wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2011 roku o 14 proc.