Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Holdings

– Spodziewałem się, że tegoroczna edycja SCF&TF będzie ważna. Nie tylko pokaże wzrost tej dziedziny polskiej gospodarki, aktualny stan, ale i perspektywy. I nie zawiodłem się. Wręcz przeciwnie! Z przyjemnością obserwowałem, jak duży jest postęp od ubiegłego roku. Chyba zresztą wszyscy uczestnicy doświadczyli tego samego – podkreśla Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Holdings.

Zdaniem Rafała Sonika, Forum zgromadziło niemal wszystkich najważniejszych przedstawicieli branży związanej z polskim rynkiem nieruchomości komercyjnych. Z kolei zaprezentowane przez Gemini Holdings projekty: rozbudowa Gemini Park Bielsko-Biała, nowa – bardzo duża inwestycja w Tychach, przygotowywana rozbudowa Gemini Park Tarnów, a także planowane inwestycje w Zakopanem i Krakowie spotkały się z dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem klientów i kontrahentów.

– Wiele rozmów z przedstawicielami sieci handlowych, zainteresowanych wynajmem powierzchni w naszych centrach handlowych pozwala nam dużo trafniej planować, projektować i budować obiekty, a to najważniejsze w okresie, kiedy rynek przyjmuje tylko najlepsze projekty. SCF&TF jest już stałym punktem naszego kalendarza. Po tegorocznym panelu na temat roli centrum handlowego w kształtowaniu społecznej przestrzeni miasta oraz wyróżnieniu za wsparcie rozwoju projektu społecznego – Siemachy czujemy się nawet współodpowiedzialni za rozwój tego ważnego i pozytywnego dzieła – podsumowuje Sonik.

Gemini Holdings, za projekt Siemacha zostało uhonorowane podczas Shopping Center Forum 2012 nagrodą Social Responsibility Award. Redakcje Shopping Center Poland oraz Retailnet.pl, przyznały ją za działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.