CH Jantar w Słupsku

Nowym operatorem spożywczym w słupskim centrum będzie supermarket sieci Intermarche. Nie zajmie on jednak całej powierzchni wynajmowanej dotychczas przez Real. Market zostanie też otwarty najszybciej za kilka miesięcy, ponieważ tyle potrwają procedury administracyjne oraz przygotowanie lokalu pod nowego najemcę.

– Nowy market będzie mierzył około 3 tys. mkw. Powierzchnia sprzedaży nie będzie jednak tak duża, ponieważ supermarket w Słupsku będzie posiadał powierzchnię magazynową oraz własną wędzarnię – mówi Eliza Orepiuk, kierownik dyrekcji komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

Do końca października 2012 roku słupskie Centrum Handlowe Jantar opuści dotychczasowy najemca, czyli hipermarket Real. Najemca zajmował powierzchnię około 8 tys. mkw. Real miał podpisaną umowę najmu z firmą Mayland do 2018 roku.

Real zapowiedział opuszczenie CH Jantar na początku 2012 roku. Obecnie w hipermarkecie trwa sprzedaż połączona z wyprzedażą pozostałego asortymentu.

CH Jantar to największy obiekt handlowy w Słupsku. Po ostatniej rozbudowie, która zakończyła się w 2012 roku jego powierzchnia wzrosła do 46 tys. mkw. W galerii obecnych jest większość marek należących do grupy Inditex, sklepy grupy LPP, Rossmann, Jula czy Multikino.