CH Port Łódź

We wrześniu 2012 roku w centrum handlowym Port Łódź została otwarta placówka Poczty Polskiej. Nowy najemca zajął lokal o powierzchni ponad 39 mkw. Poczta Polska ma ok. 200 placówek w centrach handlowych.

Jej przedstawiciele podkreslają, że galerie i centra handlowe stanowią dogodne miejsca do otwierania nowych placówek z racji na dużą koncentrację potencjalnych klientów.

Centrum Handlowe Port Łódź należy do Inter Ikea Centre Group Poland. Całkowita powierzchnia galerii wynosi około 130 tys. mkw., a powierzchnia najmu to 103 tys. mkw. Na terenie obiektu znajduje się sklep IKEA, Leroy Merlin, Saturn, supermarket Piotr i Paweł oraz ponad 150 sklepów m.in. Marks & Spencer, CCC, Humanic, Go Sport, Adidas, Nike. Do dyspozycji klientów jest parking na 4,5 tys. samochodów

Inter Ikea Centre Polska SA należy do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.

Spółka jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu i Centrum Handlowego Franowo w Poznaniu.