Wizualizacja parku handlowego w Grudziądzu

Otwarcie parku handlowego w Grudziądzu planowane jest na wiosnę 2013 roku. Do wynajęcia pozostał tam ostatni lokal. Tym samym komercjalizacja obiektu, którego inwestorem jest spółka Rank Progress SA, sięga niemal 100 proc.

Najemcami  grudziądzkiego parku handlowego będą m.in. salon Media Expert który zajmie powierzchnię ponad 1,4 tys. mkw. oraz  sklep Jysk , którego właściciele wynajęli ponad 1 tys. mkw. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 5,5 tys. mkw.,

– Mamy nadzieję, że oferta handlowa, którą przygotowujemy dla naszych klientów, będzie doskonałym uzupełnieniem znajdujących się w pobliżu hipermarketu spożywczego i marketu budowlanego – mówi Halina Wyborska, Rzecznik Prasowy Rank Progress SA. – Po otwarciu naszego parku mieszkańcy Grudziądza i okolic będą mogli zrobić różnorodne zakupy w jednym miejscu.

Park handlowy w Grudziądzu będzie uzupełnieniem istniejącego tam centrum, które obejmuje markety Praktiker i Carrefour. Zgodnie z umową na generalne wykonawstwo firma Mirbud zrealizuje całość prac budowlanych, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego i parkingu, dojazdu do strefy dostaw parku handlowego, a także wykonanie wszystkich przekładek oraz przyłączy i sieci. Wartość tej umowy to 9 mln zł netto. 

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.