Galeria Malta

Właściciel sieci Costa Coffee w naszym kraju, firma CHI Polska SA, podpisał umowę najmu lokalu o powierzchni 75 mkw., który znajdzie się na parterze poznańskiej Galerii Malta. Poza lokalem Costa Coffee stworzy także ogródek u zbiegu Pasaży, tuż obok salonów Zary i Marks&Spencer.

– Dzięki umiejętnie zaaranżowanemu ogródkowi kawiarnianemu miejsce to zyska na atrakcyjności – mówi Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta .

Otwarcie kawiarnii oraz 95 metrów kwadratowych ogródka na parterze u zbiegu Pasaży Niebieskiego i Pomarańczowego, jest planowane na przełomie października i listopada 2012.

Costa Coffee to największa w Wielkiej Brytanii i druga co do wielkości na świecie sieć kawiarni. Jest to kolejna marka CHI Polska SA obecna w Galerii Malta. Aktualnym najemcą centrum należącym do tej firmy jest lider na polskim rynku, marka Coffee Heaven.

Galeria Malta to największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce, którym zarządza firma Neinver.  W trzykondygnacyjnym kompleksie o całkowitej powierzchni 162 tys. mkw. znajduje się 160 sklepów oraz punktów usługowych, wielosalowe kino Multikino, liczne kawiarnie i restauracje.

Galeria mieści się przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Poznania. Właścicielem obiektu jest Neinver.