Realizacja Trilux

Umiejętne wykorzystanie wszystkich możliwości oświetlenia pozwala nie tylko na wyeksponowanie najbardziej atrakcyjnych elementów architektonicznych budynku, ale także, co ważne – głównie z punktu widzenia projektantów obiektów użyteczności publicznej, poprawia ich funkcjonalność i sprzyja użytkownikom.

Realizując projekt oświetlenia sklepu sieci Selgros w Gliwicach, firma Trilux udowadnia, jak wiele korzyści przynosi umiejętne wykorzystanie profesjonalnego oświetlenia w przypadku obiektu handlowego. Jednym z ważniejszych elementów projektu było zastosowanie opraw LED-owych na zewnątrz sklepu. Wzdłuż dróg dojazdowych oraz na parkingach zostały zainstalowane flagowe oprawy drogowe firmy Trilux, zapewniające poziomy natężenia światła zgodne z normą i założeniami firmy Selgros.

– W celu odpowiedniego doświetlenia strefy dostaw zastosowano oprawy o rozsyle symetrycznym i LED-y o wyższym strumieniu świetlnym– tłumaczy Filip Gabryelczyk, menedżer sprzedaży segment retail w firmie Trilux Polska Sp. z o.o.

-Ponadto na zadaszonym parkingu sklepu pojawiły się oprawy LED-owe Nextrema – jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na rynku, które sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach  Z powodzeniem można je zatem stosować zarówno zewnętrznie, jak i w miejscach takich jak chłodnie, gdzie stale panują bardzo niskie temperatury. Możliwość swobodnej pracy w ujemnych temperaturach jest ważna zwłaszcza w okresie zimowym.

– Nie jest to jednak jedyna zaleta zastosowania technologii LED. Charakteryzuje ją także wysoka trwałość (50.000 h, oprawy w standardzie B10;L80) i wspomniana już wcześniej energooszczędność – wylicza Gabryelczyk, ekspert z firmy Trilux Polska.

Dla uzyskania kompletnego efektu, działania prowadzone na zewnątrz budynku uzupełniono o prace nad wewnętrznym oświetleniem obiektu. Służyły one przede wszystkim odpowiedniemu wyeksponowaniu konkretnych rodzajów towarów, podkreśleniu ich barw i stworzeniu atmosfery sprzyjającej zakupom.

Trilux Polska to partner i konsultant w zakresie wszelkich wyzwań dotyczących kreowania m.in. unikalnej przestrzeni handlowej z rozwiązaniami oświetleniowymi w roli głównej. Trilux powstał w 1912 roku w Niemczech. Więcej o projekcie w nowym wydaniu Shopping Center Poland.