Salon CCC na Węgrzech

CCC Hungary Shoes Kft., spółka zależna od NG2 SA otworzyła sklep CCC w Dunakeszi. Przedstawiciele firmy zapowiadają dalszy rozwój sieci salonów na tamtejszym rynku. Spółka zapowiada otwarcie kolejnych sklepów w miejscowościach: Budapeszt, Tököl i Gyöngyös.

Grupa NG2, właściciel największej sieci sklepów obuwniczych Polsce, w latach 2013-2015 zamierza umocnić tę pozycję i zostać liderem  także w Czechach, na Słowacji oraz  na Węgrzech. Firma przymierza się też do ekspansji w innych krajach europejskich.

Powierzchnia sklepów własnych spółki NG2 w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech ma wzrosnąć o blisko 93 tys. mkw., w sklepach franczyzowych w Europie Środkowej i Wschodniej o ponad 34 tys. mkw.

Jak podała w ostatnim komunikacie spółka skonsolidowane przychody ze sprzedaży za wrzesień 2012 spółki NG2 wyniosły blisko 134 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2011 roku o ponad 30 proc. Przychody za okres styczeń – wrzesień wyniosły prawie 882 mln zł i były wyższe o ponad 21 proc.