Wizualizacja Galerii Wilanów

Spółka Globe Trade Centre SA odkupiła od Polnord SA pozostałe 50 proc. udziałów w projekcie, który zakłada realizację centrum handlowego Galeria Wilanów w Warszawie. W wyniku transakcji, GTC będzie realizować i zarządzać Galerią Wilanów samodzielnie.

W nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Wilanowie docelowo znajdzie się około 80 tys. mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto. W pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. mkw.  powierzchni do wynajęcia netto, a koszt jej realizacji szacowany jest na 160 mln euro. Projekt jest obecnie w fazie zaawansowanych przygotowań, a jego realizacja rozpocznie się niezwłocznie po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń. Budowa galerii potrwa około 18 miesięcy.

Bezpośredni obszar oddziaływania Galerii Wilanów uwzględnia najbardziej zasobne tereny mieszkaniowe Warszawy, w tym Ursynów, Wilanów oraz Sadybę, a także nieodległy Konstancin.

Równocześnie z projektem w Wilanowie, GTC zamierza też realizować nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w północnej części Warszawy, na 4,9 hektarowej działce położonej w dzielnicy Białołęka.

Globe Trade Centre S.A powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce,  na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.