Sklep Avans

W Rzeszowie otwarto 57. lokal sieci Pizza Hut. Firma AmRest, do której należą w Polsce restauracje tej marki zapowiada, że będzie ich więcej. Jak deklarują przedstawiciele AmRest, ekspansja Pizza Hut będzie kontynuowana w 2013 roku.

Restauracja w Rzeszowie znalazła się w Centrum Handlowym Millenium Hall i jest to pierwszy lokal tej sieci w mieście. Pizza Hut zajmuje powierzchnię 250 mkw. Kolejna pizzeria tej sieci ma powstać jeszcze w grudniu 2012 w Białymstoku.

W naszym kraju do AmRest należą restauracje Pizza Hut, KFC, Burger King i Starbucks. Obecnie w Polsce działa 270 restauracji tych sieci.

Od 1993 roku spółka rozwija sieć lokali takich marek jak: KFC, Pizza Hut, Burger King, Applebee’s i Starbucks, w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture.

AmRest jest też właścicielem nieobecnej na razie w Polsce marki włoskich restauracji La Tagliatella. Tworzą ją  zarówno restauracje zarządzane przez spółkę, jak i partnerów franczyzowych. Ta sieć rozwijana jest przez AmRest- jak dotąd-  w Europie Zachodniej, Azji oraz Ameryce Północnej. Obecnie AmRest zarządza na świecie 720 restauracjami.