Costa Coffee

Firma CHI Polska SA działa na polskim rynku od 1999 roku i jest operatorem dwóch marek z branży kawiarnianej coffeeheaven oraz Costa Coffee. Pod szyldem Costa Coffee oraz coffeeheaven funkcjonuje ponad 100 kawiarni zlokalizowanych głównie w centrach handlowych.

W planach spółki na najbliższe miesiące jest uruchomienie kolejnych kawiarni m.in. w Galerii Malta ( otwarcie na przełomie października i listopada 2012) oraz w Outlet Park w Szczecinie ( otwarcie 7 listopada 2012).

Spółka zgodnie z planowaną strategią realizuje ekspansję na polskim rynku. Ostatnio uruchomiła nowe kawiarnie w Outlet Factory w Luboniu, hali dworca PKP w Katowicach, który jest częścią inwestycji realizowanej przez Neinver Galerii Katowickiej oraz zastąpiła część kawiarni Coffee Heaven w warszawskim centrum handlowym Klif.

CHI Polska SA należy do Costa Limited od lutego 2010 roku. Obecnie firma posiada w sumie ponad 2,1 tys. kawiarni na świecie, z czego większość znajduje się w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku powstało 277 nowych placówek. CHI Polska swoją pierwszą kawiarnię Costa Coffee w Polsce otworzyła w styczniu 2012 roku w galerii handlowej Wola Park w Warszawie. Obecnie posiada kilkanaście kawiarni zlokalizowanych w największych miastach na terenie kraju.