Wizualizacja Galerii Jurowieckiej

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, które realizuje budowę Galerii Jurowieckiej w Białymstoku, poinformowało o podpisaniu umowy z Grupą Hotelową Orbis. W ramach zawartego porozumienia Orbis SA uruchomi w nowej galerii handlowej trzygwiazdkowy hotel Ibis Styles.

Hotel ze 130 pokojami powstanie w ramach realizowanego pierwszego Śródmiejskiego Centrum Handlowo-Rozrywkowego zlokalizowanego w ścisłym centrum miasta u zbiegu głównych ulic Al. Piłsudskiego oraz ul. Sienkiewicza. Hotel zostanie otwarty i włączony do Grupy Orbis pod marką Ibis Styles na przełomie 2014 i 2015 roku. Ibis Styles w Białymstoku będzie miał profil biznesowo-turystyczny.

-Wygrywając przetarg wiedzieliśmy, iż warunki zabudowy dla tej inwestycji pozwalają zabudować naszą nieruchomość budynkiem do wysokości 42 metrów, co pozwoliło mi podjąć decyzję o budowie kolejnej funkcji naszej galerii a mianowicie hotelu. Inwestycja hotelowa, która będzie częścią projektu Galerii Jurowiecka pozwoli nam na wyróżnienie naszego obiektu spośród konkurencji jak również pozwoli nam odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku białostockiego w odniesieniu do nowego obiektu hotelowego – powiedział Konstanty Strus, właściciel firmy PB Konstanty Strus.

Przypomnijmy, Galeria Jurowiecka będzie mieć 25 tys. mkw. powierzchni GLA. W centrum handlowym znajdzie się oprócz lokali handlowo-usługowych i hotelu także wielosalowe kino o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Na poziomie -2 powstanie parking z 450 miejscami parkingowymi. Obiekt będzie posiadał też odrębny parking dla gości hotelowych. Otwarcie Galerii Jurowieckiej zaplanowane jest na I kwartał 2014 roku.