Nowa kolekcja Solar

Spółka Solar poinformowała, że po trzech kwartałach 2012 roku ma ponad 15 mln zł zysku netto, o połowę mniej niż przed rokiem. W raporcie kwartalnym czytamy, że zysk operacyjny wyniósł po trzech kwartałach 2012 roku ponad 19 mln zł,  wobec 40 mln zł przed rokiem.

Solar Company SA poinformowała też, że jej przychody spadły ze 131 do mniej niż 109 mln zł.

Skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży w październiku 2012 roku wyniosły mniej niż 15 mln zł. W analogicznym okresie 2011 roku sprzedaż wyniosła 16 mln zł, więc oznacza to spadek o prawie 11 proc. rdr. Sprzedaż w salonach własnych, w tym w outletach wyniosła w październiku 13 mln zł. Natomiast w październiku 2011 roku przychody ze sprzedaży w salonach własnych wyniosły mniej niż 14 mln zł.

Solar Company jest właścicielem sieci sklepów odzieżowych marki Solar. Sprzedawane w nich kolekcje przeznaczone są dla kobiet.

Spółka rozwija sieć sprzedaży zarówno w Polsce jak i za granicą (w Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi ). Obecnie w ramach sieci funkcjonuje około 240 placówek. W Polsce pod szyldem marki działa około 200 punktów handlowych. Spółka prowadzi zarówno sklepy własne, jak i franczyzowe oraz partnerskie.