Sklep Kakadu
Sklep Kakadu, Kakadu

– Ku końcowi zbliżają się rozmowy w temacie najmu kolejnych lokalizacji na południu oraz na północy Polski. 2012 rok sieć Kakadu planuje zakończyć posiadając co najmniej 39 lokali – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Wojciech Filipczyk, prezes zarządu Kakadu sp. z o.o.

Od powstania pierwszego sklepu Kakadu minęło 13 lat. Obecnie sieć dysponuje 37 sklepami zlokalizowanymi w centrach i parkach handlowych. W 2012 roku Kakadu otworzyło pięć nowych placówek w CH Auchan Hetmańska w Białymstoku, CH Echo w Kielcach, M1 w Krakowie, CH Auchan w Komornikach pod Poznaniem oraz w nowopowstałym Outlet Park w Szczecinie.

Oprócz tradycyjnej formy sprzedaży spółka prowadzi także dystrybucję produktów dla zwierząt za pomocą dwóch sklepów internetowych. Plan na kolejne lata zakłada otwieranie od kilku do kilkunastu sklepów rocznie.

Obecnie największą liczbę sklepów Kakadu ma w Warszawie ( 16 placówek), cztery we Wrocławiu, trzy salony w Krakowie, po dwa w Białymstoku, Łodzi i Poznaniu. W pozostałych miastach po jednym sklepie. Głównym celem krótko i średnioterminowej ekspansji spółki są duże miasta w których jeszcze nie ma salonów Kakadu.