Restauracja McDonald's w centrum handlowym
Restauracja McDonald's w centrum handlowym

Kristóf Hankó został nowym dyrektorem zarządzającym McDonald’s Polska. Zastąpił on na tym stanowisku Piotra Juchę, który awansował w strukturach firmy.

Kristóf Hankó karierę zaczynał w firmie na Węgrzech w 2001 r. jako dyrektor finansowy. Następnie zajmował stanowiska menedżerskie w Niemczech, na Węgrzech i w Polsce. Na krajowym rynku zajmował się m.in. marketingiem i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Piotr Jucha awansował na stanowisko vice-president development. Będzie on odpowiedzialny za rozwój sieci McDonald’s w całej Europie. Piotr Jucha związany jest z firmą od 20 lat, przeszedł wszystkie szczeble kariery, począwszy od pracownika restauracji.

Mc Donald’s, na polskim rynku zadebiutował w 1992 otwierając lokal w Warszawie. Dziś sieć funkcjonuje w 120 miastach Polski, gdzie posiadała 297 restauracji, w tym 156 prowadzonych na zasadzie franczyzy, przez 55 przedsiębiorców. McDonald’s Polska to 212 restauracji typu McDrive, 75 restauracji z opcją McCafe oraz 42 restauracje z opcją Gym’n’fun. W polskich placówkach sieci zatrudnionych jest ponad 16 tys. pracowników.