Wizualizacja Atrium Felicity
Wizualizacja Atrium Felicity, Atrium

– Potwierdzamy, że operatorem hipermarketu, o którym od dawna komunikujemy, jest międzynarodowa sieć Auchan – mówi Katarzyna Cyz, CEO Atrium Poland Real Estate Management.

Hipermarket Auchan zajmie budynek o powierzchni 20 tys. mkw. Będzie to największy tego typu obiekt w regionie. Centrum handlowe Atrium Felicity w Lublinie jest już skomercjalizowane w 79 proc. uwzględniając list intencyjny z salonem Media Saturn. Otwarcie obiektu jest planowane na koniec 2013 roku.

Inwestor centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie ma już podpisane umowy m.in. z marketem budowlano-dekoracyjnym Leroy Merlin, który zajmie 12,5 tys. mkw. Wśród kluczowych najemców modowych w centrum będą m.in.: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Oysho, Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay, Carry, Tally Weijl, Cubus czy New Yorker. W ostatnim kwartale podpisano również list intencyjny z siecią specjalistycznych salonów z elektroniką – Saturn, oraz umowę najmu z firmą RTV Euro AGD.

Atrium Felicity będzie centrum regionalnym i pierwszym tak dużym w Lublinie. Powierzchnia najmu galerii wyniesie 75 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa i ul. Grygowej. W centrum znajdzie się 135 sklepów i punktów usługowych. Wyłącznym agentem komercjalizującym projekt jest firma Cushman & Wakefield. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 3 tys. samochodów.

Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski, Czech, Słowacji i w Rosji.  W Polsce Atrium posiada 21 działających obiektów handlowych,