Salon Wojas
Salon Wojas

Pod koniec listopada 2012 spółka Wojas SA otworzy dwa nowe sklepy. Salon w Galerii Olimpia w Bełchatowie będzie pierwszym punktem handlowym w tym mieście i szóstym w województwie łódzkim. Jak podkreśla zarząd spółki, nie przez przypadek na jego lokalizację wybrano Galerię Olimpia. Jest ona największym centrum handlowym w regionie.

W tym samym czasie działalność handlową rozpocznie salon Wojas w Centrum Handlowym Auchan w Łomiankach.

Cechą charakterystyczną nowo otwieranych salonów firmowych Wojas jest, jak podkreślają przedstawiciele spółki, przestrzenny układ nowoczesnych mebli, widoczna ekspozycja obuwia, wygodne miejsca do mierzenia, duże lustra i dodatkowa przestrzeń dla klientów.

W tym roku Wojas SA, deklarował, że otworzy nawet 10  nowych salonów w Polsce ( m.in. w CH M1 w Krakowie, City Center Rzeszów, CH 3 Stawy w Katowicach, CH Promenada w Warszawie ) oraz pierwszy sklep na Ukrainie w Iwano-Frankowsku, w centrum handlowym Arsen. W tym roku firma zmodernizowała także kilkanaście istniejących sklepów. Obecnie sieć Wojas tworzy około 140 sklepów firmowych.

Przypomnijmy, skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wojas SA w październiku 2012 roku wyniosły blisko 22 mln  zł i były wyższe o 8,6 proc. od osiągniętych rok wcześniej. Przez dziesięć miesięcy 2012 roku przychody spółki ze sprzedaży przekroczyły 134 mln zł i były wyższe o 18,1 proc.