Przedstawiciele spółki Neinver, inwestora budowanego w Katowicach kompleksu handlowo-komunikacyjnego, poinformowali, że po zakończeniu budowy metalowej konstrukcji świetlików, ruszył montaż szklanych tafli, które zapewnią dzienne oświetlenie wnętrza Alei Mody w Galerii Katowickiej. Reprezentacyjny pasaż na którym swoje sklepy będą miały polskie i międzynarodowe marki modowe już wkrótce będzie przeszklony.

Jednocześnie trwają przygotowania do budowy kopuły nad głównym wejściem do galerii. Rozpoczęła się tam budowa tymczasowej konstrukcji, umożliwiającej wykonanie kopuły, z której będzie można podziwiać widok na położony poniżej deptak ul. Stawowej i ulicę 3 Maja.

Równolegle z budową zadaszenia Galerii Katowickiej, postępują prace związane z elewacją budynku. Od strony ul. 3 Maja zakończyła się już instalacja stelażu, na którym zostaną zamocowane metalowe panele. Obecnie montaż stelażu pod elewację przeniósł się na stronę pl. Szewczyka. Od strony zachodniej i południowej trwa montaż elewacji kina.

Na parkingach pod Galerią Katowicką, na poziomie -2 i -3, powstaje docelowa posadzka, na której w przyszłym roku będzie mogło jednocześnie parkować 1200 samochodów.

Na całym terenie Galerii Katowickiej trwają prace murowe, tynkarskie i wykończeniowe. W lokalach przeznaczonych dla najemców powstają posadzki, trwają prace wyrównujące i przygotowujące powierzchnie do układania materiałów wykończeniowych.

Galeria Katowicka będzie miała ok. 53 tys. mkw. Komercjalizacja kompleksu przebiega równolegle z budową. Do tej pory uruchomiono lokale w hali dworca ( m.in. McDonald’s, Subway, Starbucks, Empik Cafe, Natura Drogerie, Le Crobag, Cukiernia Sowa, Auntie Anne’s i Cinnabon, Matras). Wśród najemców galerii handlowej znajdą się z kolei m.in. Multikino, Zara, Mango, Lavard, C&A, 4F, Harpers Shoes, Hi Mountain, Samsonite, TUI, Krakowski Kredens, Bergson, Badura, Apart, Wittchen, Calzedonia, Bershka, Big Star, Bytom, CCC, Douglas, Deichmann, Duka, Ecco, Gatta, Intimissimi, Kazar, KappAhl, W.Kruk, Lee, Levis, Massimo Dutti, Pandora. Łącznie w obiekcie będzie funkcjonowało ponad 250 punktów handlowych i usługowych.