Drogeria Rossmann
Drogeria Rossmann

Firma Rossmann zapowiadała od kilku miesięcy, że do końca 2012 roku planuje posiadać łącznie w Polsce 700 drogerii. W rozmowie z redakcją Retailnet.pl, Eliza Dorosz – Panek, rzecznik prasowy Rossmann Polska potwierdziła, że firmie udało się w naszym kraju przyspieszyć znacznie ekspansję.

– Rok 2012 zamkniemy z liczbą ponad 700 drogerii Rossmann w całym kraju – mówi Eliza Dorosz – Panek. – Niebawem zdradzimy, w których miastach nastąpią otwarcia do końca grudnia. Jedna z drogerii zostanie otwarta w Parku Handlowym Targówek.

Rossmann od dawna zapowiadał, że do końca 2015 roku będzie działać 1000 placówek sieci.

– Mogę potwierdzić, że plan ten zostanie zrealizowany znacznie szybciej. Tysiąc placówek będzie działać do końca 2014 roku, a nie jak zapowiadaliśmy wcześniej do końca 2015 roku – dodaje rzecznik prasowy Rossmann Polska.

Obecnie w Polsce działają 684 drogerie sieci Rossmann. Na świecie funkcjonuje około 2,6 tys. drogerii Rossmann. W tym ponad 1,6 tys. w Niemczech. Drogerie sieci są samoobsługowe i oferują szeroki asortyment drogeryjno–perfumeryjny oraz gospodarstwa domowego. Wybrane produkty oferowane przez Rossmann można kupić także za pośrednictwem sklepu internetowego.